Vážení uživatelé naší sítě,

upřímně si vážíme toho,že využíváte našich služeb a přinášíme Vám odpovědi na některé Vaše nejčastější dotazy.

Tato stránka bude průběžně aktualizována,takže je velká šance,že zde najdete i odpověď na Vaši otázku a pokud ne,prosím napište na internet(at)praha4.net. (Znak v závorkách nahraďte..Vy víte čím=ochrana proti automatickým systémům prohledávajícím web a rozesílajícím SPAM.)

- Odebírám od Vás rychlost 2Mbps a platím cenu kolem 400Kč.Zdá se mi to moc,když mi konkurence nabízí rychlost 4Mbps a vyšší.

** Rychlosti ve všech lokalitách již byly navýšeny dle lokálních možností(aktualizace 16-10-09)**

Většina konkurenčních tzv. vysokorychlostních přípojů je obvykle nesymetrická (ADSL 1024/128) s agregací 1:20.Námi nabízená služba je bez datových limitů,s agregací max. 1:4 a v lokalitách,kde to technické podmínky dovolují i se sdílením části volné kapacity ,mnohdy až do několikanásobku placené rychlosti.Náklady na konektivitu a provoz takovéto sítě jsou značné,proto cenu nelze snižovat pod tuto rozumnou úroveň.Neustále však pracujeme na vylepšování sítě a plánujeme další navyšování rychlosti.To je však podmíněno vytvořením alespoň minimálního zisku.

- Na našem domě máte velikou parabolickou anténu a konkurence nám nabízí připojení s pomocí mnohem menší antény a s vyšší rychlostí.

Používáme velmi často spoje v pásmu 10GHz s garantovanou propustností a mohutnou přenosovou rezervou v cenách kolem 200tis Kč za jednu stranu spoje - obvykle pronajaté.Žádné komerčně dostupné zařízení s těmito systémy nelze vůbec srovnávat.Prověřte si věrohodnost takové konkurenční nabídky.

- Na našem domě je základnová stanice mobilního operátora a nyní ještě přibylo několik Vašich antén.bojím se zdali nemůže dojít k překročení únosných limitů v bytech našeho domu.

Ani v tomto případě se nemusíte ničeho obávat.Antény mobilních operátorů obvykle vysílací celkovým výkonem v desítkách až stovkách Wattů ,přesto však musí splňovat velmi přísné normy pro vyzařování do okolí (proto jsou obvykle naklopeny nahoru),takže pod nimi je signál mnohem menší než třeba na 150m vzdálené zastávce autobusu.Naše antény mají povolen výkon 0,1W,který se ještě snižuje v závislosti na zisku antény.Pro upřesnění váš mobilní telefon těsně u hlavy má při hovoru až 2W !

- Stává se mi,že nelze odesílat poštu přes relay.inway.cz.(aktualizováno 02/2008)

Použijte nový název serveru relay.dialtelecom.cz.(V lokalitě Chodov použijte smtp.coprosys.cz)Pokud selže i toto ,máte ve svém úseku sítě šiřitele SPAMU a z důvodu bezpečnosti sítě bylo odesílání pošty dočasně zablokováno.Kontaktujte nás prosím ,vytvoříme pro Vás individuální řešení.

** V některých oblastech již vyřešeno,viz níže **

06/2009

Nový systém ochrany proti šíření SPAMu v oblasti Radotína.Výpadky SMTP serveru už jsou minulostí.Na úrovni hlavního routeru pro Vaši oblast je nastavena automatická detekce a dočasné odpojení počítače spammera aniž by to ovlivnilo ostatní uživatele.Vaše zprávy lépe a včas dorazí Vašim přátelům.

10/2009

P4Bezdrátová ,aneb praha4net.cz.

Pozor,s tímto projektem nemám nic společného a tento web také ne.Navíc,provozovatel působí v jiných oblastech a za jiné fin.prostředky než my.Podměty vztahující se k provozu výše zmíněné služby prosím zasílejte na adresy se správně zapsanou doménou.My Vám s ničím,co se výše zmíněného týká nemůžeme pomoci.

Děkuji za pozornost a svým věrným zákazníkům děkuji za další rok,který využívají služeb naší společnosti.

Pavel Nechvátal dne 15.9.2010

************************************************

Pokud zde nenacházíte odpověď na Váš dotaz,prosím,neváhejte nás kontaktovat,rádi Vám pomůžeme.

Váš poskytovatel internetového připojení www.praha4.net

aktualizováno dne 23.11.2011